Z hanácké metropole opět do podhůří Jeseníků

Tiskové zprávy | pondělí 14.08.2023

Vydání Zvláštních ustanovení signalizuje blížící se termín Futures Contproduct Rally Morava.

Čtvrtý ročník soutěže s centrem v Olomouci se uskuteční ve dnech 29. – 30. září 2023.


Z názvu závodu je zřejmě, že pořadatelé z Rally klubu Šternberk v AČR pokračují v úzké spolupráci se společností Futures Contproduct, zabývající se výrobou obytných kontejnerů. Zásadně se nemění ani zařazení a formát závodu. Kromě zápočtu do Autoklub Rallysprint série a Poháru 2+ (předposlední 5. závod seriálu) si to v okolí Šternberku rozdají i účastníci Autoklub Rallysprint série historických automobilů. Soutěž zůstala i v kalendáři Čermák a Hrachovec Adam Cupu, ten nově doplní účastnici letošní pohárové novinky – Toyota Yaris Cupu Czech.

Pořadatelský tým se před čtyřmi lety rozhodl vsadit na větší kompaktnost soutěže a tento trend zůstává hlavním motem i nadcházejícího ročníku. Jezdecky oblíbený závod se tak letos nedočká zásadních změn.

„Máme hotovou veškerou dokumentaci potřebnou ke startu rally, vedle publikovaných Zvláštních ustanovení s časovým harmonogramem je spuštěn i přihláškový systém. Prvním přihlášeným byl opavský Jakub Vlček z Rentor motosportu. Vzhledem k úspěšnému zakotvení závodu v Olomouci nemáme důvod pro letošní ročník v tomto směru cokoli měnit,“ naznačuje ředitelka soutěže Petra Mynářová.

Ředitelství soutěže a servisní park se loni zdárně zabydlely v logistickém areálu společnosti NUTREND. Konkrétně prostor před moderním hotelem NUTREND World bude letos opět výchozím místem pro všechny startující vstříc dvěma sekcím po třech rychlostních zkouškách. Na šesti úsecích čeká na posádky 70,48 km, celkem bude soutěž měřit 203,51 km.

„Jako loni začneme rychlostkou Dálov. Klikatými cestami v lese a cílem v Dálově se posádky přemístí do obce Jívová, která je příznačná tím, že v jejím katastru odstartují dvě zkoušky. Jedna ve směru do Moravského Berouna, druhá z Jívové do Tepence. Ta dozná drobné úpravy, abychom končili až u kamenolomu v Bělkovicích. Obě nabídnou krásné pasáže, s různou kvalitou asfaltového povrchu. Po průjezdu tří zkoušek se posádky vydají do servisu a následně si zmíněné testy ještě jednou zopakují. Termínově jedeme opět na konci září, takže to by mohlo být ještě krásné počasí. A třeba někdo využije start na Šternbersku i jako trénink na jednu z největších akcí tohoto roku, světovou Central European Rally,“ představuje letošní podobu trati hlavní činovník pro bezpečnost Rally Morava Jiří Čapka.

Pro další aktuality z příprav sledujte oficiální webové stránky soutěže www.rally-morava.cz.