Futures Contproduct Rally Morava se představuje!

Tiskové zprávy | úterý 30.06.2020

Šternberský závod poprvé startuje v termínu 9. – 10. října 2020. V tento den se vrací soutěžní posádky na osiřelé rychlostní zkoušky do okolí Šternberka. Za realizací podniku stojí nově vzniklý Rally klub Šternberk v AČR, který tímto hodlá obnovit bohatou historii rally na Šternbersku.


V rámci Liqui Molly Rally Sprint série a Poháru 2+ bude Futures Contproduct Rally Morava čtvrtým podnikem a bude navazovat na Rally Vyškov, která se pojede v polovině září.

Sportovním ředitelem rally se stal Rudolf Kouřil, jehož jméno je fanouškům rally jistě dobře známé. Tento zkušený činovník stál u zrodu Rally ve Vyškově i v Hustopečích a v posledních letech řídí též Valašskou rally, kde těží z jeho mnohaletých zkušeností z pozice pořadatele i navigátora s více než 200 starty. Je nám velkým potěšením, že i v této těžké době, kdy většina motoristických podniků hlásí přestávku, se nám podařilo zajistit a připravit nový atraktivní závod.

Aktuálně se dokončují zvláštní ustanovení, kterým předcházelo dlouhé a náročné vyjednávání o nové trati. Ta je z 30 % vedena novými, dříve nepoužívanými, atraktivními úseky. Velkou výhodou je také kompaktnost trati s krátkými přejezdy mezi rychlostními zkouškami. Centrem podzimní rally se opět stane město Šternberk, servisní zóna i ředitelství závodu jsou na dosah startu i cíle rally. „Tímto bychom rádi poděkovali partnerům Futures Contproduct, metr2 reality a GRM Systems, bez kterých by organizace rally pochopitelně nebyla možná. V nejbližší době plánujeme spuštění oficiálního webu, kde se dozví veškeré důležité informace jak jezdci, tak i návštěvníci včetně obyvatel dotčených obcí,“ uvedl Miroslav Frýdecký, manager sportovního podniku Futures Contproduct Rally Morava 2020.